Dla przewoźników międzynarodowych, faktury wystawiane w najróżniejszych walutach, to codzienność. Podczas gdy większe firmy transportowe, rozwiązują ten problem, otwierając konta walutowe, dla mniejszych i średnich firm logistycznych oznacza to ponoszenie dodatkowych kosztów. Prowadzenie konta walutowego często wiąże się z opłatami, podobnie jak płatności czy przelewy. Eurowag oferuje ciekawe i proste rozwiązanie dla przewoźników. Wiodący dostawca zintegrowanych rozwiązań transportu drogowego w Europie umożliwia wszystkim swoim klientom przewalutowanie faktur Eurowag za pomocą kilku kliknięć.
Dostępna za pośrednictwem portalu klienta Eurowag usługa, umożliwia przewalutowanie większości faktur. Najczęściej wystawiane są faktury za paliwo, opłaty drogowe i inne usługi dodatkowe świadczone przez Eurowag, takie jak np. myjnie. "W systemie Eurowag, klient ma z góry ustawioną domyślną walutę faktury. Jeśli jednak, z jakiegoś powodu, musi zapłacić fakturę w innej walucie, może to zrobić za pomocą kilku kliknięć w portalu klienta" - mówi Martina Sedláčková, Product Specialist w Eurowag.
Przewalutowanie z nieograniczonym wolumenem i liczbą operacji
Po zalogowaniu się do portalu klienta Eurowag użytkownik może zmienić walutę na fakturze, klikając przycisk "Wymiana walut" w przeglądzie faktury. System zaoferuje do wyboru 13 dostępnych walut, w tym aktualny kurs wymiany, pochodzący z punktu środkowego Europejskiego Banku Centralnego. Ułatwia to porównanie przewalutowania w Eurowag z przewalutowaniem w innych instytucjach bankowych. Ponadto klient może zdecydować się na przewalutowanie dowolnej części zafakturowanej kwoty - na przykład połowy kwoty do zapłaty we własnej walucie i połowy w walucie obcej. Nie ma ograniczeń co do liczby przelewów za faktury lub kwot do przewalutowania.
"Miesięcznie z usługi korzysta około 600 klientów, czyli mniej więcej 1/35 klientów Eurowag. Większość z nich to klienci spoza strefy euro, tj. z Czech, Polski, Węgier, Rumunii i Bułgarii. Usługa nie wymaga żadnych zobowiązań ani ręcznej aktywacji. Jest ona automatycznie dostępna dla wszystkich faktur, które mają włączone przewalutowanie" - dodaje Martina Sedláčková. Jej zdaniem, usługa przewalutowania faktur zyskała popularność zwłaszcza wśród klientów z mniejszych i średnich firm, które prowadzą działalność za granicą, ale jednocześnie są wrażliwe na koszty związane z opłatami bankowymi za prowadzenie i korzystanie z rachunków walutowych.
Serwis jest dla tych przewoźników najłatwiejszym sposobem na przewalutowanie faktur. Oferuje przejrzystość, szybkość, łatwość obsługi, a przede wszystkim pozwala zmniejszyć koszty administracyjne i opłaty za bankowe produkty walutowe. "Chociaż jest to usługa uzupełniająca, znacznie upraszcza klientom wykonywanie transakcji. W przyszłości planujemy poprawić doświadczenia użytkowników. Orientacja w dokumentach księgowych i przeliczanie walut będą jeszcze łatwiejsze i bardziej przejrzyste" - podsumowuje Martina Sedláčková.
Lista dostępnych usług przewalutowania rozliczeń (uporządkowane malejąco według wolumenów konwersji):
1. EUR
2. HUF
3. CZK
4. RON
5. PLN
6. BGN
7. USD
8. CHF
9. DKK
10. TRY
11. NOK
12. GBP
13. SEK
Usługa przewalutowania faktur jest dostępna dla wszystkich klientów Eurowag po zalogowaniu się do portalu klienta. Waluty nie można zmienić na fakturach przy użyciu karty EW Mastercard oraz w przypadku zwrotu podatku. Więcej informacji można znaleźć na stronie Eurowag.
Link do strony artykułu: https://wp.wirtualnemedia.pl/centrum-prasowe/artykul/bezplatna-usluga-eurowag-dostepna-dla-wszystkich-klientow-umozliwia-przewoznikom-prosta-wymiane-waluty-rozliczeniowej